Kunst

Hjem / Læring / DKS / Kunst

Denne gangen vil vi ta med elevene for å se på Birgit Hagens vevnader i DKS -programmet «Kunst.» Utstillingen heter: Einsamt hjarta / Lonely Heart.

Mer info vil komme senere

Barneskole,  4. trinn

Kommuner: Drammen

Kontaktperson

Hilde Julsrud

mob: 48 95 75 43

formidling@drammens.museum.no

 

Praktisk informasjon

  • For hvem: 4. trinn Drammen
  • Varighet: 1t. 30 min.
  • Hvor: Drammens Museum. Lychepaviljongen
  • Hva: Dialogbasert omvisning og verksted
  • Metode: Dialog, filosofi og kreativt verksted
  • Mål: Målet er at elevene skal lære å se, bruke fantasien og fakta for å kunne avkode ulike gjenstander

Forankring i Læreplanen

Kunst og håndverk etter 4. trinn:
Gjennomføre kunst- og designprosesser ved å søke inspirasjon, utforske muligheter, gjøre valg og lage egne produkter.

Før museumsbesøket

 

Etter museumsbesøket

 

Den Kulturelle Skolesekken Drammens Museum vår 2021

Kunst 4. trinn Drammen og Frydenhaug skole Drammen

 

Kontaktperson

Hilde Julsrud

mob: 48 95 75 43

formidling@drammens.museum.no

 

Brandtsgård buss AS: 93 49 86 78

Oppsatt tid gjelder ankomst og avreise Drammens Museum, ved hovedporten ved museumsbygningen på Marienlyst.
Bussen henter elevene ca. 20 min før start på museet.

-Sist oppdatert: 26.05.21 HSJ-

Ons. 02. feb.
0900 – 1030 Fjell (18)
1030 – 1200 Fjell (19)
1200 – 1330 Fjell (19)

Tors. 03. feb.
0900 – 1030 Gulskogen (24)
1130 – 1300 Gulskogen (22)

Man. 07. feb
0900 – 1030 Skoger (24)
1130 – 1300 Øren (20)

Tirs. 08. feb
0900 – 1030 Øren (20)
1130 – 1300 Øren (21)

Ons. 09. feb
0900 – 1030 Brandengen (25)
1030 – 1200 Brandengen (25)
1200 – 1330 Brandengen (25)

Tors 10. feb
0900 – 1030 Akademiet Realfagskole (tidl.Heltberg) (3-5. trinn, 15 stk) IKKE BUSS
1130 – 1300 Montessori (3-4 trinn) IKKE BUSS

Man. 14. feb
0900 – 1030 Rødskog (20)
1130 – 1300 Rødskog (21)

Tirs. 15. feb
0900 – 1030 Danvik (25) IKKE BUSS
1130 – 1300 Danvik (25) IKKE BUSS

Ons. 16. feb
0900 – 1030 Åskollen (18)
1030 – 1200 Åskollen (18)
1200 – 1330 Åskollen (19)

Tors. 17. feb
0900 – 1030 Åssiden (23)
1130 – 1300 Åssiden (23)

Man. 21. feb
0900 – 1030 Bragernes (22)
1130 – 1300 Bragerenes (22)

Tirs. 22. feb
0900 – 1030 Velkomstklassen Gulskogen (3-4)
1130 – 1300 Frydenhaug ( )   Avtale med bussen

Ons. 23. feb
0900 – 1030 Hallermoen (20)
1030 – 1200 Hallermoen (20)
1200 – 1330 Hallermoen (20)

Tors 24. feb
0900 – 1030 Vestbygda (26)
1130 – 1300 Konnerud (26)

Man 7. mars
0900 – 1030 Aronsløkka (25)
1130 – 1300 Aronsløkka (26)

Tirs 8. mars
0900 – 1030 Konnerud (26)
1130 – 1300 Konnerud (26)

Uke 6-10