Denne gangen vil vi ta med elevene for å se på Kåre Øijords malerier og aquarellefarger i DKS -programmet "Kunst."

Kåre Øijord var en betydelig kunstrner med bolig i Drammen. Han malte bilder av steder og hans gjennomførte, moderne maleri tolket landskap som det strålte liv ut av. Øijord hadde en av de dypeste og mest gruvekkende erfaring et menneske i Europa kunne ha på 1900- tallet. Han ble som student under 2. verdenskrig arrestert og brakt til konsentrasjonsleiren Buchenwald. I sine arbeider arbeider Øijord seg fra det mørkeste mørke til den himmelstrebende skjønnhet.  

Kontaktperson: Hilde Julsrud, tlf 48957543, formidling@drammens.museum.no


Praktisk informasjon:


For hvem: 4. trinn Drammen
Varighet: 1t. 30 min.
Hvor: Drammens Museum. Lychepaviljongen
Hva: Dialogbasert omvisning og verksted
Metode: Dialog, filosofi og kreativt verksted
Mål: Målet er at elevene skal lære å se, bruke fantasien og fakta for å kunne avkode ulike gjenstander.

Forankring i Læreplanen

Kunst og håndverk etter 4. trinn:
- gjennomføre kunst- og designprosesser ved å søke inspirasjon, utforske muligheter, gjøre valg og lage egne produkter.

 

Før museumsbesøket

Snakke om hvordan man opptrer når man er på besøk i et kunstgalleri og museum.

Etter museumsbesøket

Lag utstilling av tegningene fra museumsbesøket

Den Kulturelle Skolesekken Drammens Museum vår 2021

Kjøreplan Kunst: Kunst 4. trinn Drammen og Frydenhaug skole Drammen

Kontaktperson: Hilde Julsrud. formidling@drammens.museum.no
tlf 48957543


Brandtsgård buss AS, tlf. 934 98 678

Oppsatt tid gjelder ankomst og avreise Drammens Museum, ved hovedporten ved museumsbygningen på Marienlyst.
Bussen henter elevene ca. 20 min før start på museet.

Sist oppdatert: 02.02.21 HSJ


Tirs. 23. feb.
0900 - 1030 Åssiden (28)
1130 - 1300 Åssiden (28)

Ons. 24. feb.
0900 - 1030 Fjell (21)
1030 - 1200 Fjell (21)
1200 - 1330 Fjell (21)

Tors. 25. feb.
0900 - 1030 Gulskogen (24) (klassen kan være noe forsinket)
1130 - 1300 Gulskogen (25)

Man. .8 mars
0900 - 1030 Skoger (25)
1130 - 1300 Øren (27)

Tirs. 09. mars
0900 - 1030 Øren (27)
1130 - 1300 Øren (27)

Ons. 10. mars
0900 - 1030 Brandengen (22)
1030 - 1200 Brandengen (22)
1200 - 1330 Brandengen (23)

Tors 11. mars
0900 - 1030 Heltberg (5-7. trinn) (Landfalløya 24, 3026 Drammen)
1130 - 1300 Montessori (3-4 trinn) IKKE BUSS

Man. 15. mars
0900 - 1030 Brandengen (23)
1130 - 1300 Konnerud (26)

Tirs. 16. mars
0900 - 1030 Konnerud (25)
1130 - 1300 Konnerud (26)

Ons. 17. mars.
0900 - 1030 Åskollen (21)
1030 - 1200 Åskollen (21)
1200 - 1330 Åskollen (21)

Tors. 18. mars
0900 - 1030 Aronsløkka (31)
1130 - 1300 Aronsløkka (31)

Man. 22. mars
0900 - 1030 Bragernes (22)
1130 - 1300 Bragerenes (22)

Tirs. 23. mars
0900 - 1030 Velkomstklassen Gulskogen (3-4)
1130 – 1300 Frydenhaug Avtale med bussen

Ons. 24. mars
0900 - 1030 Hallermoen (18)
1030 - 1200 Hallermoen (18)
1200 - 1330 Hallermoen (19)

Tors 25. mars
0900 - 1030 Vestbygda (17)
1130 - 1300 Vestbygda (18)

Man 12. apr.
0900 - 1030 Danvik (22) IKKE BUSS
1130 - 1300 Danvik (22) IKKE BUSS

Tirs 13. apr.  
0900 – 1030 Rødskog (19)